توسعه فردی

معنویت بخشی از رشد فردی افراد می باشد که بر هدفی والاتر تمرکز می‌کند . این هدف برای افراد با ایمان ، شامل بهبود رابطه‌ با خدا می باشد . این عنصر رشد فردی می‌تواند شامل کمک به دیگران و ایجاد صلح بیش تر با جهان باشد .

برای بهبود مهارت های توسعه فردی خود ، تهیه ی برنامه توسعه فردی می باشد . این برنامه طرحی است برای هر آن چه که می‌خواهید در سال‌ های آینده به دست آورید . برنامه‌‌ ریزی برای رشد فردی فرایندی است که قبل از مشخص کردن جزئیات هدف شما به‌ طور واضح ، جنبه‌ های مختلف زندگی‌ تان را پوشش می‌ دهد . توسعه فردی شامل زنجیره‌ ای از خود شناسی می باشد که به جهت‌ دهی و احساس وضوح درباره‌ ی هر آن چیزی که از زندگی می‌ خواهید کمک می‌ کند .

حوزه توسعه شخصی به این اشاره خواهد کرد که همه چیز در وهله اول در گرو رشد ذهنی شما می باشد . شرکت در کلاس‌ های آموزشی ، خواندن کتاب از فعالیت‌ هایی می باشد که می‌ تواند به بهبود رشد ذهنی‌ شما کمک کند . با اختصاص دادن زمانی در طول روز یا در طول هفته برای این فعالیت‌ ها ، شما می‌ توانید رشد و بهره‌ وری را در زندگی‌ خود مشاهده کنید .

می‌ توان توسعه فردی را از دو منظر مورد بررسی قرار داد . نگاه اول باید به سمت مهارت‌ ها و توانایی‌ هایی باشد که ما در حال حاضر آن ها را داریم . بعد از شناسایی این مهارت‌ ها نوبت به آن می‌ رسد که آن ها را تقویت کنیم تا مورد استقاده قرار گیرد . گروه دوم مهارت هایی هستند که ما هنوز کسب نکرده‌ ایم ولی به آن ها نیازمند هستیم .

توسعه فردی و قدم هایی که باید در این راه بردارید مثل هر چیز دیگری قطعا موانع و سختی هایی را همراه خواهد داشت .

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X